«předchozí obrázek   0. / 0   následující obrázek»
zavřít prezentaci

O jahodárně


Jahodárna Dobré Pole byla založena v roce 2012 na úrodných polích ve vesničce s příznačným názvem Dobré Pole. Již naši předkové v dávných dobách věděli, že oblast v okolí Kouřimi je velmi úrodná a proto ji tak pojmenovali.

* * * * * *

Jsme rodinná firma a pěstováním drobného ovoce se zabýváme již dvanáctým rokem. V současné době má pěstební plocha naší jahodárny rozlohu více jak deset hektarů. V letošním roce chystáme její rozšíření na celkových šestnáct. Na této ploše budeme pěstovat jednu z nejlepších stáleplodících odrůd jahod Evie 2.

* * * * * *

K pěstování jahod a ostatního bobulového ovoce využíváme poznatky moderního zemědělství, ale také zachováváme tradiční zemědělské postupy. Kvůli zachování vynikající chuti a odpovídající kvality to ani jinak nejde. Na rozdíl od jiných plodin je podíl ruční práce u jahod stále velký. Sázení, pletí a trhání plodů to všechno musí zvládnout lidé a nikoliv stroje.

* * * * * *

Pěstovat jahody je velká dřina a také pěkný adrenalin. Existuje mnoho proměnných, které vstupují do rovnice úspěšné sklizně v té nejvyšší kvalitě. Aby nepomrzly květy, aby plody těsně před sklizní nepřešly kroupy, aby se jahody stihly včas sklidit a nepřezrály, aby nebylo příliš chladno a jahody nezrály nebo naopak vedro a dozrály všechny najednou. Všechny tyto varianty jsme již zažili a možná právě proto nás to pořád tak baví, protože u jahod se má člověk pořád co učit.

* * * * * *

Tak navštivte některé z našich prodejních míst, nebo přijeďte ochutnat a posuďte sami, jak vynikající jahody máme v Dobrém Poli.

Velice se na vás těšíme!

Vzrostlé rostlinky jahodJahodníkové pole s výbornými jahodamiStaráme se o pole svědomitěVzrostlé rostliny ostružníku s ostružinami